22.04.2022

Yat Taşımacılığı Kriterleri Nelerdir?

Yat taşımacılığı yatın motoru çalıştırılmadan hedef noktaya başka bir araçla ulaştırılmasına verilen isimdir. Yat taşımak hem taşınan yatın ağırlığı hem de değeri sebebiyle aşırı hassas ve zor bir iştir. İster karadan ister denizden taşınıyor olsun yat taşırken yaşanabilecek sorunlara önceden planlanmış çözümler üreterek oluşabilecek herhangi bir aksiliğin önüne geçmek mümkündür. Ülke içerisinde veya uluslararası yat taşımacılığı yapmak uzmanlık isteyen bir iştir. Özellikle uzun mesafeler kat edilmesi gerektiğinde yat taşımacılığı çok daha güvenilir ve daha az maliyetlidir.

Yat Taşımacılığı Kriterleri

Meşakkatli bir süreç olan yat taşımacılığı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunur. Öncelikle yat ebatlarına göre ve hassas bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle büyük mesafeler kat etmek gerektiğinde yat taşımacılığı büyük önem kazanmaktadır. Yat hassas bir şekilde taşınacağı araca yüklenmeli ve bildirilmelidir. Taşıma sürecinde en önemli kriterler güven ve hızdır. Yatın kendisiyle birlikte içerisindeki malzemelerin de başarılı bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Ana yelkenler indirilmeli ve taşıma işlemine uygun hale getirilmelidir. Gümrük ve sigorta işlemleri konusunda da güvenilir bir şirketle çalışılmalıdır.

Yat Taşımacılığı ve Batı

Yat taşımacılığı konusunda profesyonel hizmet veren Batı, birçok farklı alanda da uluslararası lojistik hizmeti vermektedir. Yat taşımacılığı konusunda pazar lideri olan Batı, küçük botlardan megayatlara kadar her tip yatın taşımacılığında uzmandır. Dünyanın en önde gelen yat taşımacılığı şirketlerinden olan Peters&May’in acentesi görevi alan Batı, alanlarında uzman olan mühendisler ve gemi kaptanlarından oluşan departmanıyla her yat taşımacılığı projesi için şartlara uygun çözümler üretir. Akdeniz bölgesinin en deneyimli yat taşımacılık firması olan Batı, 20 yılı aşkın tecrübesiyle taşınacak yatın boyutu fark etmeksizin zaman veya mekân kısıtlaması olmadan taşıma işlemini gerçekleştirir. Batı Group depolama hizmetlerinden şrink ambalaj ve kışlama hizmetlerine, gümrük işlemlerinden sigorta işlemlerine birçok alanda müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler üretir ve her koşulda müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Batı, seçkin yat taşımacılığı takımı sayesinde bütün boyutlardaki yatları taşırken operasyonu profesyonel bir şekilde yürütür, en güvenli ve hızlı şekilde yatın hedef noktasına ulaşmasını sağlar.