26.05.2021

Havayolu Taşımacılığı Avantajları

Havayolu Taşımacılığı Avantajları


Taşıma ve ulaşım işlemleri söz konusu olduğunda taşınması istenen mal ya da ürünün türü ve hacmi gibi faktörler değerlendirilerek seçilen karayolu, havayolu ve denizyolu gibi çeşitli yollar bulunur. Bu yollar seçilirken asıl hedef, bir noktadan diğer bir noktaya taşınması gereken ürünün arzu edilen yere zaman sınırını aşmadan önce hasar almadan ulaşmasını sağlamaktır. Bu hedefi kolaylıkla ve en hızlı şekilde karşılayan yol olan havayolu taşımacılığı, lojistik işlemlerini uçaklar ve benzeri hava taşıtları aracılığıyla sağlamaktadır. Havayolu taşımacılığının kullanımı son on yılda ciddi bir biçimde artmıştır. Bunun nedenini teknolojinin ve sanayinin gelişiminin lojistik alanına da yansımasından dolayı olduğu şeklinde yorumlayabiliriz.
Havayolu taşımacılığı, diğer taşımacılık yollarına benzer olarak yükleri çeşitli etkenlere göre sınıflandırarak taşımacılığını yapmaktadır. Havayolu taşımacılığı, yük çeşidi söz konusu olduğunda her türlü çeşit için hizmet verebilmektedir. Bu yükler, evrak, kargo, tehlikeli madde, proje taşımacılığı, ithalat ve ihracat malları gibi oldukça geniş bir şekilde incelenebilir.
Havayolu taşımacılığı, bir havalimanı bulunan her ülke üzerinde işlev görebileceği için her türlü yükün yurtiçi ve yurtdışı taşınmasında kullanılabilir. Karayolu ve denizyolu taşımacılığına göre daha hızlı olduğu ve yolculuk sırasında mallara en az zararı verdiği için diğer lojistik hizmetlerine göre daha çok tercih edilir. Oldukça uzun mesafelerin saatler içinde, kısa bir zaman aralığında tamamlayabilir. Fakat diğer taşımacılık hizmetlerine göre daha hızlı olması, aynı zamanda daha maliyetli olması anlamına gelmektedir. Gıda ürünleri gibi aciliyet gerektiren ürünlerin lojistiği için daha çok tercih etmeniz tavsiye edilir.
Havayolu taşımacılığını tercih etmek istiyorsanız, uluslararası lojistik firmaları ile anlaşarak uygun bir havayolu taşımacılığı hizmeti alabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatta lojistik hizmeti arıyorsanız, bu sektörde uzun zamandır hizmet vermekte olan Batı Group ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Latest Tweets